Нещодавно українці мали змогу спостерігати пилову бурю, до цього такого природного явища у нас не спостерігалося.
В ООН спрогнозували, що пилові бурі будуть траплятися все частіше й назвали причину, повідомляє telegraph.co.uk.
Чому пилові бурі стали частіше траплятися в Європі
Науковці впевнені, що ситуація з часом тільки буде погіршуватися. Пилові бурі будуть траплятися частіше, та будуть ще сильнішими у багатьох частинах земної кулі.
Перш за все, від них страждають пустельні та степові регіони планети. До прикладу, на Великих рівнинах Америки кількість таких подій подвоїлася за останні два десятиліття. За 2022 рік в Іраку лише за два місяці було зафіксовано 10 піщаних буревіїв.
Коаліція ООН з питань піщаних і пилових бур заявила, що пилові бурі впливають на різні аспекти навколишнього середовища, клімату, здоров’я, сільського господарства, а також на соціально-економічний добробут людей.
Вчені намагаються знайти пояснення, чому ж збільшилася кількість пилових буревіїв. Основними факторами впливу вважаються масштабні вирубки лісів, надмірний випас худоби, ерозія ґрунту та зміна клімату.
Професор Девід Томас з Центру навколишнього середовища Оксфордського університету припускає, що будь-яка активність людини на окрайках пустель, через що скорочується розмір водойм або зникає природна рослинність, збільшує загрозу виникнення пилових буревіїв.
Томас як найгірший приклад цього назвав висихання Аральського моря та осушення іракських боліт. При чому, науковець стверджує, що частини Сахари є природним джерелом пилу. Тобто, пил не спричинений діяльністю людини.
Він додав, що сухі дена озер, успадковані від вологіших кліматичних умов у далекому минулому, є джерелами пилу по всьому світу.
Щоб зменшити кількість випадків пилових буревіїв, в ООН радять управляти ґрунтом і водою для збільшення рослинного покриву. Китай, як не дивно, повинен стати у цій боротьбі лідером, адже виконує найамбітніший у світі проєкт з посадки дерев.
