До того, як соцмережі та месенджери набрали шаленої популярності, користувачі активно використовували SMS-повідомлення. Зараз такий спосіб листування обирають різні офіційні структури й там може міститися важлива інформація.
Якщо втратити доступ до смартфона, цим можуть скористатися шахраї. Які повідомлення не варто зберігати у телефоні, інформує bibliotech.com.ua.
Які повідомлення слід видалити з телефону?
Якщо вам надіслали пароль через смс, це небезпечно, оскільки такі повідомлення не зашифровані. Тобто, будь-хто може перехопити цю інформацію й нею скористатися у своїх цілях.
Якщо у зловмисника ваш пароль, він з легкістю може зламати облікові дані. Тому, краще таку інформацію не зберігати.
Якщо магазин привітав вас з днем народження, кур’єрська служба вирішила уточнити адресу, а банк проінформував про стан рахунку, хакери можуть збирати всю цю інформацію й використати згодом проти вас. Те ж саме стосується повідомлень на електронну пошту про реєстрацію на ресурсах. Краще такі повідомлення видаляти, а не зберігати.
Не варто реагувати на підозрілі повідомлення та спам. Це явище отримало назву Smishing. Хакери можуть використовувати фальшиві мобільні текстові повідомлення, щоб за допомогою обману змусити людей завантажити зловмисне програмне забезпечення,
Там користувачу слід надати конфіденційну інформацію або надіслати гроші кіберзлочинцям. Назва «смішинг» є поєднанням «SMS» або «служби коротких повідомлень» та «фішингу». Вказується, що хакери можуть видавати себе за фінансову установу, службу підтримки клієнтів, кур’єра і т.д.
Якщо ви відкрили повідомлення, а в ньому є посилання, ні в якому разі не варто переходити по ньому. Варто видалити повідомлення, а потім перевірити свій гаджет на те, чи немає на ньому вірусів.