Цемент є основним інгредієнтом бетону. Він являє собою основну екологічну проблему, на яку припадає 7,5% викидів парникових газів у світі.
Наразі відмовитися від цементу неможливо, але вчені знайшли спосіб, як його зробити більш екологічним, пише сайт cikavosti.com.
Вчені знайшли метод виготовляння екологічного цементу
Вчені з Кембридзького університету у своєму дослідженні описали, який розробили метод перероблення цементу, завдяки якому можна виробляти новий матеріал без шкоди для довкілля.
Протягом останнього століття виробництво цементу залишається незмінним. Основний його компонент, портландцементний клінкер, виробляють за допомогою нагрівання вапняку в печах при високих температурах.

Вказується, що цей процес доволі проблематичний, оскільки суттєво залежить від викопного палива, наприклад, вугілля. Вапняк під час розкладання виділяє значну кількість CO2.
Кожного року у світі виробляється приблизно 14 мільярдів кубометрів бетону. Але ця цифра зростає через урбанізацію економік країн, що розвиваються.
Через зростання галузі посилюється вуглецевий слід. Міжнародне енергетичне агентство видало попередження, що викиди у майбутньому, що утворюються від виробництва цементу можуть серйозно перешкодити зусиллям з досягнення вуглецевої нейтральності.
Зусилля, що були направлені на створення “зеленого цементу”, в якому знижені викиди вуглецю, дали неоднозначні результати. Для них потрібні дорогі технології, які проблематично масштабувати або вони не знаходяться у широкому доступі.
Тому, дослідники запропонували новий підхід. Він базується на вже чинному процесі виробництва сталі для перероблення цементу зі знесених будівель без викидів CO2.
Цей процес може змінитися, якщо використовувати дешевий цемент з низьким рівнем викидів в масштабах. Співавтор дослідження Джуліан Олвуд вже подав заявку на патент і захоплений, який потенційний вплив може мати цей проєкт.
При використанні нового процесу не потрібно нагрівання вапняку в печах. Замість цього використовуються електродугові печі (ЕДП), які, як правило, використовують для перероблювання сталі.
Відновлена цементна паста замінює вапняковий флюс. Отриманий цемент дуже схожий на звичайний цемент. Завдяки використанню електродугових печей можна виробляти цемент з нульовим рівнем викидів, якщо електроенергія не містить шкідливих викидів.