Людство пережило унікальний квітень за всю історію людства.
Науковці вбачають в цьому серйозну небезпеку, повідомляє news.online.ua.
У квітні зафіксовані нові температурні рекорди
Річ у тім, що минулий місяць був найспекотнішим квітнем з доіндустріального періоду. Вказується, що Служба моніторингу зміни клімату Коперник (C3S) має дані з 1940 року й такого квітня ще не було.
Через це експерти вважають, що світ наблизився до небезпечних показників, що порушують мету Паризької угоди 2015 року щодо обмеження глобального потепління на рівні 1,5 градуса за Цельсієм.
Вчені з C3S також додали, що не тільки у квітні, а 11 місяців поспіль вже фіксуються температурні рекорди. При цьому, середня температура у світі була найвищою за 12-місячний період. Вказується, що вона була на 1,61 градуса за Цельсієм вище, ніж у доіндустріальний період 1850-1900 років. Подібна смуга щомісячних рекордів глобальної температури вже була у 2015—2016 роках.
Наслідками кліматичних змін науковці називають смертоносну спеку, повені, руйнування екосистем, які набудуть незворотних процесів. Основною причиною зміни клімату називають викиди парникових газів, спричинених спалюванням викопного палива.
Також вказується, що останніми місяцями природне явище Ель-Ніньйо, що є причиною нагрівання поверхневих вод в східній частині Тихого океану також стало причиною підвищення температури. Так, середня глобальна температура поверхні Світового океану становила +21,04 ℃ – це найвищий показник для цього місяця.
Завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Віра Балабух пояснила, що у квітні температура в нашій країні досягала до + 26° через потужні маси субтропічного повітря. Саме ці вітри навіяли українцям тепло й “червоний” пил із Сахари, що для нас рідкісне явище й викликало у багатьох людей занепокоєння.