Населенню планети загрожує нестача води

Результати нового дослідження прогнозують погіршення ситуації стосовно глобального дефіциту води.

До такого висновку дійшли вчені після останнього дослідження Утрехтського університету, пише portaltele.com.ua.

Кого це може зачепити в першу чергу?

Невтішний прогноз вказує, що до 2100 року постраждає до 66% населення від дефіциту води. Особливо ця проблема гостра на Глобальному Півдні.

Також підкреслюється критична потреба врахування кількості та якості води в майбутніх стратегіях управління водними ресурсами.

Результати дослідження були опубліковані в Nature Climate Change. Передбачається, що ситуація з водою погіршиться  через кліматичні та соціально-економічні зміни. 

У дослідженні була використана складна глобальна модель  кількості та якості води. Прогнозується зростання дефіциту чистої води до кінця століття, що непропорційно вплине на населення Глобального Півдня.

Вказується, що людям чиста вода необхідна для того, щоб вживати, готувати їжу, для санітарії, а також виробництва енергії та промислових товарів.

Поки громади та політики борються з проблемами дефіциту води на місцях, дослідники з Утрехтського університету вирішили пролити світло на ескалацію глобальної кризи чистої води.

Вони за допомогою моделювання найсучаснішої моделі кількості та якості води зробили оцінку поточного та майбутнього дефіциту H2O.

Провідний автор д-р Едвард Джонс, що займався дослідженням, вказує, що зараз 55% світового населення живе в районах, де щонайменше один місяць на рік відчувається нестача чистої води. До кінця століття, за його прогнозом, цей показник вже становитиме 66%.

Але, як прогнозується, зміни та наслідки будуть однаковими не у всіх  регіонах світу. У майбутньому збільшиться дефіцит води в Західній Європі та Північній Америці.

При цьому, очікується збільшення дефіциту води в країнах, що розвиваються. Це більш поширене в космосі та зберігається протягом більшої частини року.

У Глобальному Півдні проблеми з водою у майбутньому будуть викликані через швидке зростання населення та економіки, зміни клімату та погіршення якості води.

Джонс вказує, що відсутність чистої води становить системний ризик як для людей, так і для екосистеми. Тому, варто зосередитися на ліквідації забруднення води, щоб переломити хід глобальної водної кризи.

Устимович Ліна

Устимович Ліна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *