Науковці створили бактерії, що здатні поїдати пластик

Вчені придумали, як боротися з пластиковими відходами, створивши спеціальні бактерії.

Як працюють бактерії та який ефект очікують від цього винаходу, повідомляє bbc.com.

Як працює метод боротьби з пластиковими відходами

Дослідник Хан Сол Кім з Каліфорнійського університету заявив, що цей винахід дає надію на те, що можна буде  зменшити забруднення природи пластиком.

Вказується, що суть цієї технології полягає у тому, що протягом усього терміну використання виробу з нового пластику ці спори “сплять”, а активізуються під впливом поживних речовин у компості.

Також спори бактерій здатні підвищити міцність пластику. Учений Джон Покорскі, який працював над винаходом, пояснив, що процес робить матеріал міцнішим, тобто продовжує термін їх служби.

Коли ж він стікає, тоді пластик можна забрати з довкілля незалежно від того, як його утилізують. Поки що робота над пластиком проводиться в лабораторії. Застосовувати цю технологію можна буде лише через декілька років.

Вказується, що бактерії, додані до пластику, широко використовуються як харчова добавка і пробіотик. Однак, виготовлення пластику ці бактерії потрібно генетично модифікувати. Це потрібно для того, щоб вони були здатні витримувати дуже високі температури.

Однак, не всі вчені прийшли в захват від винаходу. Вони вважають, що дієвіше буде скорочувати використання пластику. Такої думки, наприклад, директор Інституту революції пластику при Портсмутському університеті Стів Флетчер. Він виступає за скорочення виробництва пластику.

Юцевич Ірина

Юцевич Ірина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *