Зараз чимало українців через війну опинилися за кордоном, зокрема в Німеччині. Тим, хто має статус біженця, слід знати, які правила допомоги введені й цій країні.
Німеччина вводить єдину платіжну картку для біженців, але будуть введені обмеження на видачу готівки, повідомляє tagesschau.de.
Які зміни чекають біженців в Німечинні
Власники такої картки зможуть отримувати на неї соціальні виплати, користуватися нею замість готівки. Однак, будуть вводитися й обмеження на видачу готівки.
Введення карткової системи було запроваджено з метою, щоб обмежити переказ коштів соціальної допомоги мігрантами контрабандистам або закордонним знайомим. Згідно з новим законом, місцеві органи влади мають право самостійно встановлювати ліміти на зняття готівки власниками карток протягом певного часу.
Винятком може бути ситуація, коли соціальна допомога виплачується готівкою, наприклад, у разі блокування картки.
Наприкінці грудня 2023 року район Грейц (Тюрингія) ввів експериментальну програму видачі платіжних карток для біженців. Всього було видано 200 карток, але повідомляється, що 15 біженців з Сирії та Афганістану відмовилися від цієї форми соціальної допомоги. Згодом, вони покинули цей район.
Також 14 з 16 федеральних земель запланували до кінця року ввести спільну платіжну картку для біженців. Але Баварія і Мекленбург-Передня Померанія вирішили продовжити використовувати власні стратегії у цьому питанні.
У Гамбурзі нещодавно запровадили нову програму під назвою SocialCard, спрямовану на надання спеціальних банківських карток для біженців. Особливістю цих карток є те, що вони не мають кредитного ліміту, обмежуючи витрати доступним залишком на рахунку. За цією програмою біженцям можна знімати до 50 євро на місяць для дорослих та до 10 євро на дитину.